18 OCAK 2020 Cumartesi 11:18
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-08-2019 14:20

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

Samsun'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü, düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Askeri Bando ekibinin mini konser verdiği sırada, bando şefinin, küçük çocuğu yanına alıp, konseri birlikte yönetmesi, renkli görüntüler oluşturdu. 

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

Samsun'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle başladı. İlk olarak Samsun Valisi Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Anıt şeref defterini imzalayan Vali Kaymak, "Aziz Atam, Bugün Büyük Zafer’in 97. yılını birlik ve beraberlik içinde, coşku ile kutlamanın mutluluğu içerisinde huzurundayız. 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan atılan ilk adımla başlayan kutlu yürüyüşün neticesi olan bu zafer, vatanın her karış toprağını kanıyla sulamış bu yüce milletin, düşmanı vatanın bağrında boğduğu günün adıdır.Tüm imkân ve kabiliyetlerini göğsündeki imana katık edip savaş meydanlarına koşarak giden Türk Milleti, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletine hayat vermiş ve adını tarihe altın harflerle nakşettirmiştir. Karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içinde, kararlı duruşuyla aşan milletimiz, 15 Temmuz’da da şer odaklarına aynı kararlılıkla cevap vererek vatanına sahip çıkmıştır.Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun’dan yayılan milli birlik, kardeşlik ve beraberlik ruhunun ebedi kalacağına inancımız tamdır. Bu ülkeyi ebediyete kadar yaşatmak üzere bizlere bırakan başta siz olmak üzere, vatanımız, bayrağımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna kahramanca şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” yazdı.

Dana sonra kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti. Törende, öğrenciler 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili şiirler okudu, halk oyunları gösterileri yapıldı. Muhteber Yılmaz, halk müziği eşliğinde tören alanında dans etti.

Askeri Bando ekibinin mini konser verdiği sırada tören alanında bulunan 9 yaşındaki Mehmet Emre Çalışkan'ı gören bando şefi, küçük çocuğu yanına aldı. 'Baton' isimli şef çubuğunu Mehmet Emre ile birlikte tutan şef, bandoyu küçük çocukla birlikte yönetti. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı tören geçişiyle sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA