ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 15-10-2019 13:56

Samsun'da 4 bin 26 kişi sorgulandı 20 aranan yakalandı

Samsun'da güvenlik güçlerince düzenlenen 'huzur ve güven' operasyonunda, 4 bin 26 kişinin GBT'si sorgulanırken, aranan 20 kişi yakalandı.

Samsun'da 4 bin 26 kişi sorgulandı 20 aranan yakalandı

Ülke genelinde, Barış Pınarı Harekatı provoke etmek isteyen terör örgütü sempatizanlarının engellenmesi, caydırılması, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, eğitim ve öğretimin güvenli ortamlarda sürdürülmesi, güvenlik güçlerinin varlığının vatandaşlara hissettirilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca 81 ilde “Huzur ve Güven” uygulaması yapıldı.

Bu kapsamda Samsun genelinde Jandarma Komutanlığı ekipleri, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere, suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması, aranan şahısların/araçların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik uygulama yaptı. Uygulama neticesinde; 4 bin 26 kişi sorgulandı ve 1’i kayıp  olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 20 kişi yakalandı. 181 umuma açık yer kontrol edilirken, 1445 araç kontrol edildi, 56 araca ise toplam 13 bin 832 TL para ceza uygulandı.  Kabahatler Kanununa göre 44 kişiye de 7 bin 303 TL idari para cezası verildi. Uygulama neticesinde 10 gram esrar, 5 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü trafik birimlerince yapılan okul servis aracı denetimlerinde toplam 457 araç kontrol etti. 2918 sayılı K.T.K hükümlerine göre; 7 araca taşıma  sınırı üstünde yolcu almaktan, 5  araca okul servis araçların yönetmeliğine uymamaktan, 2  araca muayenesi  yapılmamış araçla trafiğe  çıkmaktan, 19  araca ise diğer trafik kural ihlal maddelerinden olmak üzere toplam 33 araç ve sürücüsüne cezai işlem uygulandı, 4 araç okul servis aracı standartlarına uygun olmadığı için trafikten men edildi.

SAMSUN HABER HATTI