EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-02-2020 16:18

Samsun'da 47 yıllık Türk-İş Eğitim Merkezi, kütüphane olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum İlçesi'ndeki 47 yıllık Türk-İş Eğitim Merkezi'nin kütüphaneye çevrileceğini açıkladı.

 Samsun'da 47 yıllık Türk-İş Eğitim Merkezi, kütüphane olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ile birlikte Atakum İlçesi'ndeki Hüseyin Avni Asal İlkokulu'nda, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 

Burada konuşan Başkan Mustafa Demir,  "Samsun önemli bir kent. Samsun Türkiye'nin en güzel şehri. Bu şehri de yönetmenin en güzel yolu ortak akıl. 7'den 77'ye herkesin fikrini önemsiyoruz. Özellikle eğitim ile ilgili siz eğitimcilerimizin talepleri bizim için çok önemli. Eğitim alanında yapılan yatırımları ülkem ve geleceğimiz adına yapılan en önemli yatırımlar olarak görüyorum. Eğitim dendi mi bizim için akan sular durur. Üzerimize düşen ne varsa her zaman yanınızdayız" dedi.

ATAKUM'A 7/24 AÇIK KÜTÜPHANE 
'Samsun Okuma Vakti' projesini hatırlatan ve, "Eskiden biz okuyacak kitap bulamazdık. Şimdi ise okuyacak insan arama noktasında büyük kampanyalar başlatıyoruz" diyen Başkan Demir, "Nereden nereye geldik. Cumhurbaşkanlığımızca dünya çapında bir kütüphane açılışı yapıldı. Bugün yaptığımız ziyaretimiz anısına da ben bir müjdeyi paylaşayım. Belediye Meclisimiz'de Atakum Belediyemiz ile birlikte bir karar aldık. Türk-iş Eğitim Merkezi'nin bulunduğu alanı kütüphaneye çevirerek burasını bir kültür alanı olarak şehrimize kazandıracağız. En kısa sürede Türkiye'nin en iyi kütüphanelerinden birini Atakum'a inşa edeceğiz. Kütüphanemiz 7/24 açık olacak. Her yaş grubunun yararlanacağı, doktora öğrencilerinden tutun da okul öncesi öğrencilerinin kullanacağı bir konsept çok yakında halkımızla buluşacak" diye konuştu.

MİNİK EYLÜL'E 'PARK' SÖZÜ!
Başkan Mustafa Demir daha sonra 'Samsun Okuma Vakti' projesi kapsamında düzenlenen 'Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap' etkinliği için okulda oluşturulan Kitap Kumbarası'na destek oldu. Sınıfları gezerek öğrencilerin taleplerini dinleyen Mustafa Demir, 2D sınıfı öğrencisi Eylül Bayrak'ın okullarına park isteği talebinin yerine getirileceğinin sözünü verdi. Öğrenciler de alkışlarla Başkan Demir'e teşekkür etti.

SAMSUN HABER HATTI