GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-11-2019 16:12

Samsun'da 55 bin 555 fidan toprakla buluştu

Ülke genelinde eş zamanlı başlatılan '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' programı kapsamında Samsun'da 55 bin 555 adet fidan toprakla buluştu.

Samsun'da 55 bin 555 fidan toprakla buluştu

Daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genelgesiyle ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde 81 ilde saat 11.11'de eş zamanlı olarak Samsun'un Atakum İlçesi Büyükoyumca Mahallesi’nde fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çevre ve ağaçlandırma konusuna her gün özen göstereceğiz. Belediye olarak çevresel projelere büyük destek veriyoruz. Samsun, fidanları toprakla buluşturma projesine en fazla katılım sağlayan illerden bir tanesidir. Bu bizi hem mutlu ediyor, hem de gururlandırıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz her gün ağaç dikme bayramıymış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize güç verdiniz. Bize gelecekle ilgili umut verdiniz. Yönetici, idareci, öğrenci, aileler, engelliler ve yabancı öğrenciler olmak üzere hep birlikte bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu projenin geleceğimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çevre konusunda bilinçlenen gençlerin Türkiye’yi geleceğe taşıyacağını ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak ise,  “Türkiye’de bugün 11 milyondan fazla fidan dikiliyor. Fidanlar toprakla buluşacak. Samsun’da bize de verilen hedef 55 bin 555 adet fidandı. Bu projede bütün fidanlar sahiplenildi. Rastgele sanal ortamda yapılmadı. Gerçek bir fidan dikme etkinliği oldu. Proje başında hemen fidanların paylaşılması anlamında Türkiye’deki ilk 3 il arasına girdik.Çevre ve ağaçlandırma konusunda büyük bir bilinçlenme var. Bugün buraya gelen çocuklarımız da bu bilinçle büyüyecekler ve bu güzel ülkemizi yarınlara taşıyacaklardır. Bu ağaç dikme etkinliği geleceğimiz için çok önemlidir. Ben bu projeye destek veren ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve protokol üyeleriyle birlikte fidanları toprakla buluşturup, can suyunu verdi. Bu arada Samsun Atakum ile birlikte 17 ilçedeki 27 bölgede de eş zamanlı fidan dikiminin gerçekleştirildiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI