GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-01-2020 01:10

Samsun'da 602 projenin maliyeti 7.1 milyar TL olarak açıklandı

Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Korrdinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, il genelinde devam eden 602 projenin toplam maliyetinin 7 milyar 112 milyon TL olduğunu söyledi.

 Samsun'da 602 projenin maliyeti 7.1 milyar TL olarak açıklandı

Samsun İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1. dönem toplantısı Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında, Devlet Su İşleri toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali Osman Kaymak, yatırımcı kurum ve kuruluşlardan ve belediyelerden alınan raporlara göre, Aralık 2019 itibariyle il genelinde 602 proje bulunduğunu,  bunun 337’sinin yatırımcı kurum ve kuruluşlarca, 265’i de belediyelerce yürütüldünü belirterek, "Bu projelerin toplam maliyeti 7 milyar 112 milyon liradır. Bu projelere 2019 yılında 1 milyar 596 milyon lira ödenek tahsis edilmiştir. Uygulama sonucunda bu ödenekten 935 milyon 963 bin lira kullanılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı % 59’a tekabül etmektedir. Bu kapsamda, il genelinde genel ve özel bütçeli kuruluşlar ile belediyelerin yürüttüğü 602 projeden 248’i dönem sonu itibariyle (Aralık) tamamlanmış, 216’sı yıllara sari olarak devam etmekte, 29’u ihale aşamasına gelmiş olup, 109 projeye ise henüz başlanmamıştır" dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, yatırımların zamanında tamamlanması konusunda yatırımcı kuruluşların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarını,  herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise  Valilik Makamının bilgilendirilmesini de isted.

Vali Kaymak'ın konuşmasının ardından yatırımcı kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri, kurumlarında yapılan çalışmalarla ilgili olarak birer sunum gerçekleştirdi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına ayrıca, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Kaynak, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, ilçe kaymakamları ile yatırımcı kurumların bölge ve il müdürleri katıldı.

SAMSUN HABER HATTI