21 EYLÜL 2018

Samsun´da 65 kişinin yargılandığı FETÖ davasında karar çıktı

Samsun´da aralarında eski milletvekilinin de olduğu 65 kişinin yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) davasında karar çıktı. Davada 48 sanığa ceza verilirken, 17 kişi beraat etti.

Samsun´da 65 kişinin yargılandığı FETÖ davasında karar çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde aralarında eski milletvekilinin de olduğu Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasının görüldüğü Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 gün süren karar duruşması tamamlandı.

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargışanan sanıklardan Ramazan Duman, Fatih Kocabaş, Fatih Höke 8 yıl 1 ay 6'şar gün, Zekeriya Yazaydın, Mustafa Öztürk, Cevat Ergen ve Hasan Işık 7 yıl 5 ay 3'er gün hapis cezasına çarptırılarak tutukluluk hallerıne devamı kararı verildi. Tutuklu sanıklar Kemal Bilgin ve Ahmet Doğan 6 yıl 9'ar ay hapis cezasına mahkum edildi ve cezaevinde yattıkları süre gözönüne alınarak tahliye edildi.

Tutuksuz yargılanan İsmail Müderrisoğlu, Hadi Sezer, Kadir Yaşa, Ertuğrul Aydın, Sedef Duman, Enes Kuloğlu, Doğan Nacak, Bayram Gül, Ali Pilan ve Ali Can Uçar 6 yıl 3'er ay, Mehmet Ali Coştum, Mustafa Şirinoğlu, Mustafa Kör, Fikret Kurnaz, Bilal Müderrisoğlu, Halil İbrahim Kuloğlu, Ercüment Serkan Çelikkaya, İmdat Öz, Derya Uzun, Eyyüp Uzun, Ali Örnek, Hasan Uyar, Harun Ayfer, Necati Bayar, Yunus Ayfer, Cevdet Arbağ ve Emin Karaca ise 2 yıl 1'er ay, Yusuf Kuloğlu ile Arif Ünal'a 1 yıl 10 ay 15'er gün, Hüseyin Tarım, Osman Şişman, Ayhan Göre, Faruk Güven, Turgut Şener, Galip Demir, Ahmet Dinç, Fatih Keleş, Selat Aydın ve Burcu Fatma Acar da 1 yıl 10 ay 22'şer gün hapis cezasına mahkum edildi. Cezaları ise Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına karar verilerek ertelendi.

Bu arada mahkeme heyeti davada yargılanan Samsun eski milletvekiliişadamı Ahmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında ise beraat kararı verdi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi