GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2021 00:25   Güncelleme : 21-03-2021 00:25

Samsun'da 9 karantina kaçağı yakalandı

Samsun'da pozitif veya temaslısı olmalarına rağmen karantina kurallarını ihlal eden 9 kişi polis denetimlerinde yakalanarak haklarında adli ve idari işlem yapıldı.

Samsun'da 9 karantina kaçağı yakalandı


Samsun'un  Atakum,  İlkadım, Tekkeköy ve Canik ilçelerinde pozitif veya temaslısı olmalarına rağmen  karantina kurallarını ihlal eden 9 kişi İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen  denetimler sırasında yakalanarak, haklarında adli ve idari işlemler yapıldı. 9 kişi öğrenci yurdunda karantinaya tabii tutuldu.

Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, il genelinde gün boyu yapılan kararlı denetimlerde, Tekkeköy-Ordu yolu uygulama noktasında karantina kurallarını ihlal eden 5 kişi yakalanarak, idari yaptırım cezası uygulandıktan sonra filyasyon ekiplerine teslim edildi.

Canik ilçesinde de  karantinada olması gereken 1 kişi yapılan kontrolde ikametinde bulunamaması üzerine çevrede yapılan araştırmada kuaförde tıraş olduğu tespit edilerek yakalandı. Bu kişi hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlem yapıldı.

Atakum ilçesinde zincir bir marketin girişinde yapılan HES kodu kontrolünde durumu riskli olduğu görülen bir kişi polis ekiplerine bildirmesi üzerine yakalandı. Yapılan işlemlerin ardından olay yerine çağrılan 112 ekiplerine teslimi sağlandı.

İlkadım İlçesi Otogar bölgesinde yapılan denetimlerde durumundan şüphelenilerek durdurulan 2 kişinin de  karantina kurallarını ihlal ettiği belirlendi ve  haklarında idari para cezası uygulanarak 112 ekiplerine teslim edildi. Toplam 9 kişi öğrenci yurdunda karantina altına alındı.

KURALLARDAN TAVİZ VERİLMEYECEK
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada,  karantina kurallarından asla taviz verilmeyeceğini ve Covid-19 ile mücadelenin azim ve kararlılıkla hız kesmeden devam edeceğini belirterek,  “Söz konusu hepimizin sağlığı, sevdiklerimiz için, sağlığımız için maske, mesafe, temizlik kurallarına uyalım. Karantina kurallarını asla ihlal etmeyelim. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda girmeyelim. İlimizi hep beraber çok riskli iller kategorisinden çıkarıp, mavi kategoriye yükseltelim” dedi.

SAMSUN HABER HATTI