ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 26-08-2023 01:54   Güncelleme : 26-08-2023 13:15

Samsun'da ağabey-kardeşin öldüğü silahlı saldırıya 10 gözaltı

Samsun'da Yusuf Gül ve kardeşi Hasan Gül'ün hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı silahlı saldırı olayı ile ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da ağabey-kardeşin öldüğü silahlı saldırıya 10 gözaltı

Samsun'daki olay Çarşamba ilçesi Melik Mahallesi'ndeki cami önünde cuma namazı çıkışı meydana geldi. Daha önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavgalı olan 2 aile arasındaki husumet sonucunda silahlı saldırıya uğrayan Yusuf Gül ve kardeşi Yusuf Gül hayatını kaybetti. 

8 KİŞİ YARALANDI
Çevrede korku ve paniğe neden olan saldırıda Burakhan Gül, Basri Gül, Nursat Gül, Furkan A, Fatih S., Eyüp S., Bahaettin U. ile İshak U. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı ve ambulanslarla Çarşamba Devlet Hastanesi ile Samun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Furkan Gül ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Saldırıyı olay yerine geldikleri bir araçla gerçekleştirdikleri iddia edilen 3 kişinin de aralarında olduğu 10 şüpheli jandarma ekiplerinin çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Bu kişilerin sorgulamaların devam ettiği belirtildi.

AĞABEY-KARDEŞ TOPRAĞA VERİLECEK
Bu arada silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hasan Gül ve kardeşi Yusuf Gül, Cumartesi günü Turgutlu Mahallesi'ndeki evlerinde helallik alındıktan sonra öğle namazını müteakip Kuşhane Mahallesi mezarlığında toprağa verilecek.