GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-08-2020 00:48   Güncelleme : 18-08-2020 00:48

Samsun'da AK Parti'li Hasan Uzunlar, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

Samsun'da sosyal medya hesabından Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevinden alınarak kınama cezası verilen Hasan Uzunlar, yargılandığı mahkemece 10 ay hapis cezasına çarptırılınca AK Parti'den kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Samsun'da AK Parti'li Hasan Uzunlar, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulunduğu sırada geçen yıl sosyal medya hesabından Atatürk'e yönelik hakaret içeren paylaşımlar yaparak büyük tepki çeken Hasan Uzunlar, bu görevlerinden alındıktan sonra partisince kınama cezası verildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi ise paylaşımları nedeniyle Uzunlar hakkında dava açtı. Samsun  11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen yargılamada, Hasan Uzunlar hakkında önce  1 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme bu cezayı 10 aya indirerek hükmün açıklanmasını erteledi.

PARTİDEN İHRAÇ EDLECEK

Bu karar üzerine AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı sonrası bir açıklama yayımladı. İl Başkanı Ersan Aksu açıklamasında, sosyal medya paylaşımları nedeniyle, daha önce Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevlerinden alınan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın partimizden kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirtti. Aksu, "Parti üyemiz Hasan Uzunlar, kamuoyunun da malumu olduğu üzere, sosyal medyada gerçekleştirdiği bir takım paylaşımlar sonrası, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekiliği görevlerinden alınmıştı. Cumhur İttifakı kurduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi hakkında ve öncesinde Atatürk hakkında, parti kuruluş ilkeleri ve politikalarına aykırı değerlendirmelerinin yer aldığı paylaşımlarla ilgili; İl Yönetim Kurulumuz, Hasan Uzunlar'ın kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar vermiştir" dedi.

SAMSUN HABER HATTI