GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-09-2020 07:19   Güncelleme : 30-09-2020 07:19

Samsun'da alabora olan teknede bir balıkçı öldü, torunu kurtuldu

Samsun'da aniden çıkan fırtına nedeniyle dönüşe geçen balıkçı teknesi alabora oldu. Balıkçı Hasan Koç boğularak hayatını kaybederken, torunu diğer balıkçılar tarafından kurtarıldı.

Samsun'da alabora olan teknede bir balıkçı öldü, torunu kurtuldu

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki eski tersaneden  palamut avlamak için 8 metre uzunluğundaki tekne ile denize açılan 57 yaşındaki Hasan Koç ile torunu 26 yaşındaki Murat Erol, aniden çıkan fırtına nedeniyle dönüşe geçti. Bu sırada denizde oluşan dalgalar sonucu tekne alabora oldu.

Arkadan gelen teknedeki balıkçılar tarafından Hasan Koç ile torunu Murat Erol düştükleri denizden çıkarılarak kıyıya getirildi ve buradadaki sağlık görevlilerin ilk müdahalesininn ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Ancak Hasan Koç yolda hayatını kaybetti. Murat Erol'un ise hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bu arada diğer teknelerdeki balıkçılar, fırtınanın beklenenden 3 saat önce başladığı ve hemen kıyıya dönmek için çaba sarf ettiklerini, ancak yandan gelen dalgaların çarpmasıyla alabora olan teknedeki bir arkadaşlarını kaydettiklerini belirttiler.

SAMSUN HABER HATTI