GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-12-2020 17:21   Güncelleme : 15-12-2020 17:21

Samsun'da araç içindeki vatandaşa yumruk atan polise soruşturma

Samsun'da sokağa çıkma yasağında yanında eşi ile birlikte hastaneye gitmek üzere yola çıkan ancak polis ekipleri tarafından durdurulduktan sonra ceza yazılan sürücü Gökhan P. görevli bir polis memuru tarafından direksiyon başındayken yumruklandı. Sürücünün burnu kırılırken, Samsun Valiliği konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Samsun'da araç içindeki vatandaşa yumruk atan polise soruşturma

Samsun'daki olay 12 Aralık Cumartesi günü meydana geldi. Sokağa çıkma yasağı sırasında yanında eşi Cansu P. ile kendi kullandığı hafif ticari araçla Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne giden Gökhan P.  Canik İlçesi'nde polis ekipleri tarafından durduruldu. Ardından da sokağa çıkma yasağını ihlalden ceza yazıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, genç sürücü aracına bindikten sonra  2 polis memuru ile konuşurken, araya giren başka bir polis memuru tarafından yüzünden yumruklandı.

Ardından sürücü ve eşi araçtan inerek polis memurlarıyla sözlü olarak tartıştı. Cansu P. ise o anları cep telefonuyla kaydetti. Burnu kırılan  Gökhan P. darp raporu alarak polisten şikayetçi oldu.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada konu ile ilgili görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine Samsun Valiliği  polis memuru hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Yazılı açıklamada, "12 Aralık 2020 Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasında ilimizde bir polis memurunun vatandaşa yumruk atması olayı ile ilgili adli ve idari soruşturma açılmıştır" denildi.

SAMSUN HABER HATTI