ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-02-2020 01:26

Samsun'da aranan 39 kişi yakalandı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen "Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması" kapsamında GBT sorgulaması yapılan 6 bin 594 kişiden çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 39 şüpheli yakalandı.

Samsun'da aranan 39 kişi yakalandı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince "Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması" kapsamında okul servis araçları, tüm ilkokul-ortaokul-lise-üniversite ve öğrenci yurtlarının çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve mamullerinin satışı yapılan yerler, ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafe ve oyun salonları, okul çevresinde bulunan şüpheli kişiler, aranan kişiler, uyuşturucu kullanan ve satan kişiler, çocuklara sigara satışı yapan iş yerleri ile  yasa dışı faaliyetlerde bulunan iş yerlerinin tespit edilmesi, suç işleyen kişilerin yakalanması, dilenciliğin engellenmesi, çocukların ve gençlerin suç ve suçlulardan korunmasına yönelik denetim gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nün  115 ekip ve 411 personel, İl Jandarma Komutanlığı'nın da 327 personelle yaptığı uygulamada, 6 bin 594 kişinin GBT'si (Genel Bilgi Toplama) sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan  39 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 11 kişi hakkında idari yönden işlem yapılırken, 7 kişiye yoklama kaçağından tebligat yapıldı.  Bin 640 araçta yapılan arama ve sorgulamalarda ise 13 araç trafikten men edildi.  93 araç sahibine toplam 69 bin 846 TL  cezai işlem uygulandı. 234 okul çevresi, 300 iş yeri ve 76 metruk binada kontrol ve denetim yapılırken,  kimlik sorgulamasında Atakum ilçesi Kamalı Mahallesinde, İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce kayıp şahıs olarak aranan 2004 doğumlu çocuk bulundu. Yine kimlik sorgulamasında FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan aranan 1 kişi yakalan

SAMSUN HABER HATTI