GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-02-2022 14:12   Güncelleme : 04-02-2022 14:22

Samsun'da Atatürk Anıtı'na saldıranlar tutuklandı: Pişman değillermiş!

Samsun’da Atatürk Anıtı’na çirkin saldırıyı gerçekleştiren 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sanıklardan Celali Rahman F., Atatürk’ü sevmediğini ve pişman olmadığını söyledi.

Samsun'da Atatürk Anıtı'na saldıranlar tutuklandı: Pişman değillermiş!

Samsun’da Atatürk Parkı’ndaki Onur Anıtı’nı  çelik halat ve urgan bağlayarak yıkmaya kalkışan 2 kişi ifadelerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 

“ATATÜRK’Ü SEVMİYORUM”

Sanıklardan Celali Rahman F. ifadesinde saldırıyı kendisinin planladığını öne sürerek, “Atatürk’ü hiç bir zaman sevmedim. Sevmek mecburiyetinde de değilim.  Kendim kafamda kurdum. Aracıma Çelik halat ve urgan koydum. Yeğenimi de yanıma alıp gittim. Yeğenimin yardımıyla anıta çıktım.   Halatı bağladım. Aracımla çekerek yıkmaya çalıştım. Halat kopunca da bırakıp gittik. Pişman değilim. Ama bir daha yapar mısın diye sorarsanız eğer yapmam” dedi. 

Diğer sanık Batuhan F. ise amcası olan Celali Rahman F.’nin  kendisini ikna ettiğini,  gönlü rahat etsin diye onunla gittiğini ve anıtın yıkılmadığını görünce de amcasının çok üzüldüğünü ileri sürdü. 

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Uyuşturucu, tehdit, darp gibi suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan 2 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilirken geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği açıklandı. (Sözcü)

AdminAdmin