GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2024 11:02

Samsun'da 'Avrupa Film Günleri' büyük ilgi gördü

Samsun TSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi’nin organizasyonu ile 9 Mayıs Avrupa Günü kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Avrupa Film Günleri”ne Samsunlu sanatseverler tarafından büyük bir ilgi gördü.

Samsun'da 'Avrupa Film Günleri' büyük ilgi gördü

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ile Eflatun Kitap&Kafe ve Samsun Sinema Derneği işbirliğinde düzenlenen “Avrupa Film Günleri” ikinci kez Samsunlu sinemaseverler ile buluştu. Samsunlular, 8 Mayıs’ta başlayıp, 12 Mayıs’ta sona eren festivalde, AB üyesi 22 ülkenin 18 filmini ücretsiz olarak izledi.   

Murzioğlu teşekkür etti
Avrupa Filmleri Haftası’na ikinci kez ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “1997 yılından bu yana Odamız çatısı altında AB Bilgi Merkezi’ne evsahipliği yapıyoruz. Bu zaman zarfında Samsun AB Bilgi Merkezi olarak da onlarca sosyal ve kültürel etkinlikler düzenledik. Yine çok özel bir etkinlikle gişelerde bulamayacağımız Avrupa filmlerini, halkımızla buluşturmanın heyecanını yaşadık. AB Türkiye Delegasyonu, AB Üye Ülkeleri Büyükelçilikleri, AB Ulusal Kültür Enstitüleri ve AB Bilgi Merkezlerinin işbirliğiyle düzenlenmekte olan Avrupa Film Günleri Samsun ayağında halkımız etkinliğe büyük ilgi gösterdi. AB Bilgi Merkezlerimiz tarafından, 9 Mayıs Avrupa Günü kapsamında 19 ilde düzenlenen bu etkinliklerle, barışı, işbirliğini ve dayanışmayı teşvik etmek amaçlanıyor.  Biz de gerçekleştirdiğimiz Avrupa Film Haftası etkinliği ile şehrimizde AB ve Türk kültürleri arasında bir köprü oluşturmayı hedefledik. Etkinliğimize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.