24 EYLÜL 2018

Samsun´da baltalı ve bıçaklı cinayet davasında baba ve oğula ceza yağdı

Samsun´da 13 ay önce esnaflık yapan Hamit Uyaner´i balta ve bıçak darbeleri sonucu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan baba Cem Yıldırım ile oğlu İsmail Özgür Yıldırım´a ceza yağdı.

Samsun´da baltalı ve bıçaklı cinayet davasında baba ve oğula ceza yağdı

Samsun'un İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi'nde 13 ay önce meydana gelen olayda iddialara göre, esnaflık yapan 48 yaşındaki Hamit Uyaner, iş çıkışı sokakta karşılaştığı 48 yaşındaki Cem Yıldırım ile eski bir husumetten dolayı tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yıldırım, Uyaner'i otomobilinden aldığı balta ile 3 kez vurarak yaraladı.

Yaralı olarak kaçmak isteyen Uyaner'e bu kez Cem Yıldırım'ın oğlu 20 yaşındaki İsmail Özgür Yıldırım bıçakla saldırdı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hamit Uyaner hayatını kaybederken, olayla ilgili yapılan soruşturma sonunda baba ve oğlu yakalanarak tutuklandı.

Samsun 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan iki sanık olaydan ötürü pişman olduklarını söyledi. Sanıklardan baba Cem Yıldırım, savunmasında eski bir husumetten dolayı barışmak için konuştuğu Uyaner'in kendisine hakaret ettiğini ve bu nedenle balta ile vurduğunu söylerken, oğlu İsmail Özgür Yıldırım ise "Böyle birşey olsun istemezdim" dedi. Mahkeme heyeti Cem Yıldırım'ı 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl, İsmail Özgür Yıldırım'ı ise 'kasten adam öldürmek' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor