GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-04-2020 18:08

Samsun'da bandolu, konvoylu 23 Nisan kutlaması!

Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sokağa çıkma yasağına rağmen belediyeler tarafından üstü açık otobüslerle çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bandolu ve konvoylu kutlamalara vatandaşlar da Türk bayraklarıyla donattıkları balkonlarından eşlik ediyor.

Samsun'da bandolu, konvoylu 23 Nisan kutlaması!

Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı devam ederken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm heyecanıyla sokaklarda olmasa bile gönüllerde kutlanmaya devam ediyor.

Bu nedenle Samsun'daki merkez ilçe belediyeleri, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında üstü açık gezi otobüsleriyle evlerine kapanan vatandaşlara bando ve müzik ziyafeti sunuyor. Sokak ve caddelerde gezerek 23 Nisan coşkusunu ortaya koyan ekiplere, balkonlarını Türk bayraklarıyla donatan vatandaşlar da eşlik ediyor.  Sık sık yapılan anonslarla çocukların bayramını da kutlayan ekipler, sosyal mesafe kurallarını uygun olarak evlere giderek hediyeler de dağıtıyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in, üstü açık otobüsten halkı selamladığı etkinlikler, diğer ilçe  belediyeleri tarafından da yapılarak çocuklara moral veriliyor. Ayrıca jandarme ekipleri ve Sosyal Vefa Destek Grubu görevlileri de çocukları verdikleri çeşitli hediyelerle de mutlu ediyor. 

SAMSUN HABER HATTI