GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-12-2020 12:53   Güncelleme : 07-12-2020 12:53

Samsun'da baraj gölünde kaybolan kadın bulunamadı

Samsun Bafra'daki Altınkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali göl sahasındaki köprüden atlayarak kaybolan 48 yaşındaki Ayşegül Ç. yapılan arama çalışmalarına rağmen 6 gündür bulunamadı.

Samsun'da baraj gölünde kaybolan kadın bulunamadı

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki korkunç olay 6 gün önce Altınkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali göl sahasında meydana geldi. İddialara göre, barajda görevli güvenlik görevlileri, köprüde park halinde olan 55 AZ 578 plakalı otomobilin saatler geçmesine rağmen hareket etmediğini farketti. Bunun üzerine  güvenlik kamera kayıtları incelendi.

Yapılan incelemede ise araçla gelen bir kadının köprüden atladığı tespit edildi. Bunun üzerine durum jandarma ekiplerine bildirildi. Yapılan araştırmada kadının bir yurtta güvenlik görevlisi olarak çalışan 48 yaşındaki Ayşegül K. olduğu tespit edildi. Baraj gölünde Jandarma Sualtı Arama Kurtarma Timleri tarafından yapılan araştırmalarda ise kadının izine rastlanmadı.

Samsun Deniz Polisi, Jandarma SAK timi, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama ve Kurtarma Dalgıçları ile AFAD ekiplerinin 6 gündür hem göl sahasında hem de kıyılarda yaptığı çalışmalara rağmen kadın bulunamadı. Arama çalışmaların devam ettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI