GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-12-2020 17:06   Güncelleme : 08-12-2020 17:06

Samsun'da baraj gölünde kaybolan kadının cansız bedeni bulundu

Samsun Bafra'daki Altınkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali göl sahasındaki köprüden atlayarak kaybolan ve 33'ü dalgıç 59 personel tarafından aranan 48 yaşındaki Ayşegül Karaca'nın cansız bedeni bulundu.

Samsun'da baraj gölünde kaybolan kadının cansız bedeni bulundu

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki korkunç olay bir hafta önce Altınkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali göl sahasında meydana geldi. İddialara göre, barajda görevli güvenlik görevlileri, köprüde park halinde olan 55 AZ 578 plakalı otomobilin saatler geçmesine rağmen hareket etmediğini farketti. Bunun üzerine  güvenlik kamera kayıtları incelendi.

Yapılan incelemede ise araçla gelen bir kadının köprüden atladığı tespit edildi. Bunun üzerine durum jandarma ekiplerine bildirildi. Yapılan araştırmada kadının bir yurtta güvenlik görevlisi olarak çalışan 48 yaşındaki Ayşegül Karaca olduğu tespit edildi. Bir hafta süren boyunca yapılan aramalarda kadının izine rastlanmadı.

33'Ü DALGIÇ 59 PERSONEL ARADI
Bugün ise Samsun, Tokat, Kastamonu AFAD, Samsun Sualtı Grup Amirliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Ankara Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibinde yer alan ve 33'ü dalgıç toplam 59 personel ile yapılan arama çalışmalarında ise kadının cansız bedeni olay yerine 5 kilometre uzaklıktaki Adalar bölgesinde bulundu. Ayşegül Karaca adlı kadının cenazesi otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

SAMSUN HABER HATTI