21 EYLÜL 2018

Samsun´da barajlar doldu! Bu yıl da su sıkıntısı yaşanmayacak

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, il genelindeki 6 barajda doluluk oranının yüksek olduğunu belirterek, geçen yıl olduğu gibi bu yılda su sıkıntısının yaşanmayacağını açıkladı.

Samsun´da barajlar doldu! Bu yıl da su sıkıntısı yaşanmayacak

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Samsun ilindeki barajların son günlerde etkili olan yağışlar ile beraber dolduğunu ve Samsun il ve ilçelerinde su sorunu yaşanmayacağını açıkladı.

YAĞIŞLAR BARAJLARA YARADI
Türkiye genelinde etkili olan yağışlı havanın Karadeniz Bölgesi'nde bulunan baraj ve göletlerdeki su kapasitelerini yüzde 90'ların üzerine taşıdığını ifade eden Koçak, bugün itibariyle, Samsun'un su ihtiyacını karşılayan Çakmak Barajı'nda yüzde 98, Derbent Barajı yüzde 95, Suat Uğurlu Barajı yüzde 94, Altınkaya Barajı yüzde 75, Hasan Uğurlu Barajı yüzde 60 ve Vezirköprü Barajı’ndaki doluluk oranının da yüzde 77 seviyesinde olduğunu söyledi. Koçak, "Barajlarımızdaki su seviyelerinde sorunlu bir durum yok. DSİ olarak su kaynaklarını yerli yerinde kullanmak, depolamak ve vatandaşlarımızın istifadesine sunmak için mesai mefhumu gözetmeksizin gayretli bir çalışma içerisindeyiz. DSİ olarak her şarta göre tedbirimizi almış bulunmaktayız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşini  öldürdü, berberde tıraş olurken yakalandı
Eşini öldürdü, berberde tıraş olurken yakalandı
Türk Yıldızları, THY uçağı ve F-16 birlikte uçtu
Türk Yıldızları, THY uçağı ve F-16 birlikte uçtu