GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-05-2020 00:06   Güncelleme : 27-05-2020 12:54

Samsun'da bayramın son günü 9 koronavirüs vakası tespit edildi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ramazan Bayramı'nın son günü kentte 9 koronavirüs vakası tespit edildiğini açkladı.

Samsun'da bayramın son günü 9 koronavirüs vakası tespit edildi

Samsun Valisi Osman Kaymak, twitter hesabından Ramazan Bayramı'nın son gününde 9 koronavirüs vakasının tespi edildiğini duyurdu. 

Vali Kaymak paylaşımında  "Ramazan Bayramı süresince uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının son gününde ilimizde maalesef 9 pozitif vaka tespit edilmiş olup, temaslı oldukları kişilere yönelik filyasyon çalışmaları devam etmektedir" ifadelerine yer verdi ve "Virüs hala aramızda ve normalleşme adımlarının atıldığı bu süreç, asla rehavete neden olmamalı. Kontrollü sosyal hayatın gereği olarak maske kullanmaya, fiziksel mesafeye dikkat etmeye, hijyen kurallarına uymaya ve kalabalık ortamlardan uzak durmaya hassasiyet gösterelim" uyarısında bulundu.

Samsun Valisi Osman Kaymak, bayramın ilk günü yaptığı açıklamasında  il genelinde vaka sayısının azaldığını ancak sıfırlanmadığına dikkat çekerken, "15 gün önce günde 40 veya 50 civarında vaka görülürken şu an 5 ila 10 arasında görülüyor. Bazen 3 vakaya kadar düşüyor. Vaka sayısını sıfırlamadık ama azalttık. İstanbul'dan seyahat izni ile gelen vatandaşlarımız oluyor. Maalesef dışarıdan gelen vatandaşlarımızda vakalar var. İnşallah kurallara uymakla biz bunu atlatacağız" diyerek herkesin kurallara uymasını istemişti.

SAMSUN'DA 40 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu arada Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Samsun'da  koronavirüs salgını nedeniyle şu ana kadar 40 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI