19 MART 2019
Advert
Advert

Samsun'da belgeleri hatalı düzenlenen adaylar KPSS sınavına giremedi

Samsun'un İlkadım ilçesindeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nde KPSS sınavına girmek için ellerindeki "Samsun/Merkez" yazılı giriş belgesiyle okula giden bazı adaylar büyük şok yaşadı. Yanlış geldikleri söylenerek 19 Mayıs ilçesindeki "19 Mayıs Anadolu Lisesi"ne yönlendirilen adaylar sınava yetişemeyince baygınlık geçirdi.

Samsun'da belgeleri hatalı düzenlenen adaylar KPSS sınavına giremedi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) katılmak isteyen Samsun'daki bazı adaylar belgelerindeki hata yüzünden sınava girememenin şokunu yaşadı.

Belgelerinde sınava gireceği yer "Samsun/Merkez Ondokuzmayıs Anadolu Lisesi", altında küçük puntolarla da "Yeşilova Mah. Barış Cad. No:31 İç Kapı No:1 - 19 Mayıs" yazılı adresi dikkate almayan bazı adaylar, sabah saatlerinde Samsun'un merkez ilçesi İlkadım'daki 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne gitti. Ancak görevliler yanlış geldiklerini söyleyip adayları 43 kilometre uzaklıktaki 19 Mayıs İlçesinde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne yönlendirdi.

Bunun üzerine aynı hataya düşen çok sayıda öğrencilerden bazıları araç tutarak bazıları da özel otomobilleriyle  19 Mayıs ilçesinin yolunu tuttu. Ancak onlarca aday sınav saatine yetişemedi ve lise bahçesinde baygınlık yaşadı. Bazı adaylar da gözyaşlarına boğuldu.

HAKSIZLIĞIN GİDERİLMESİNİ İSTEDİ
Bu arada hatalı düzenlenen adres yüzünden kızının da sınava giremeyerek mağdur olduğunu belirten Samsun'un Canik eski Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, "Milli Eğitim Mevzuatına göre okul isimleri ve tabelelarında önce ilin ismi, sonra ilçenin ismi, daha sonrasında da okul ismi yer alır. Buarada sınava giriş belgesi üzerinde bir hata yapılmış ve 'Sınava gireceği yer Samsun/Merkez yazılmış. Halbu ki Samsun/19 Mayıs yazılması gerekirdi. Dolayısıyla adaylar sınava gireceği yeri Samsun'un merkez ilçesi İlkadım'da bulunan 19 Mayıs Adanolu Lisesi olduğunu sanıp mağdur oldu. Bizde haksızlığın giderilmesi için hakuki işlem başlatacağız. Çünkü ortada bir hata var" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor