GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2021 13:08   Güncelleme : 28-03-2021 13:08

Samsun'da benzinle yakılmak istenen soba evi kül etti

Samsun'da benzin dökülerek yakılmak istenen sobanın parlamasıyla birlikte çıkan yangında 2 kişi yaralanırken, ev kullanılamaz hale geldi.

Samsun'da benzinle yakılmak istenen soba evi kül etti

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde çevrede korku ve paniğe neden olan yangın Karasamsun Mahallesi Torba Sokak üzerindeki  4 katlı binanın 3. katında meydana geldi.

İddialara göre,  38 yaşındaki Hasan E.'nin,  benzin dökerek tutuşturmaya çalıştığı soba  birden parladı. Bu sırada alevlerden dolayı Hasan E, eşi  23 yaşındaki Hanım E. ellerinden ve yüzlerinden yaralandı. Alevlerin odayı sarması üzerine de  yanlarındaki Barış E. adlı çocuklarıyla birlikte balkona sığındı. Bu sIrada olay yerİne itfaiye ekipleri çağrıldı. 3 kişilik aile bulundukları balkondan itfaiye merdiveniyle kurtarıldı. Yaralanan Hasan E. ile eşi Hanım E. ise hemen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu sarada yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı ve çevredeki binalara sıçramadan söndürüldü. Ancak ev kullanılamaz hale geldi. Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SAMSUN HABER HATTI