GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-05-2020 20:22   Güncelleme : 14-05-2020 20:22

Samsun'da berber ve kuaförler denetlendi

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede koronavirüs nedeniyle tekrar faaliyet göstermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

Samsun'da berber ve kuaförler denetlendi

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Mart ayında faaliyetleri durdurulan ve yayımlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle yeniden açılan berber-kuaför salonlarını denetledi. Ekipler  tarafından işletmeler, maske kullanımı başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, 09.00- 21.00 saatleri arasında faaliyette bulunulması, randevu sistemiyle hizmet sunumu, aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmeyerek, bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet verilmesi, havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık malzemeler olması, jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmaması gibi hususlarda bilgilendirme sağlanarak, kurallara uyulması konusunda uyarıldı.

Denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "Belediyemiz Sağlık İşleri ekipleri tarafınca ilçemizdeki  berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerini de yerine getiriliyor. İşletme sahiplerinden ricamız işyerlerinde çalışan personellerin  maskesiz çalışmaması ve  işyeri hijyenine gereken özen ve dikkati sergilemeleri, vatandaşlarımızın ise İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan kurallara mutlak süratle riayet göstermeleri büyük önem arz ediyor.Ancak bu sayede salgına karşı olası riskler baştan önlenebilecektir. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından zabıta ekiplerimiz ilçemizde tüm alanlarda denetimler devam edecek. Belirtilen iş yerlerinde açılmadan öncede ekiplerimiz tarafından dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Normalleşme sürecimizde düzenli olarak bu iş yerlerimizi dezenfekte edeceğiz. Salgın tehlikesi geçmiş değil lütfen kurallara uyalım. Bu süreçte kurallara uyan, uyarıları dikkate alan tüm esnafımıza hayırlı işler, halkımıza ise teşekkür sağlıklı günler diliyorum” dedi.

SAMSUN HABER HATTI