21 AĞUSTOS 2018
Advert
Advert
Advert

Samsun´da beyin ölümü gerçekleşen Nurgül 6 kişiye can oldu!

Samsun´da şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenenen ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde 2 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gercekleşen 26 yaşındaki Nurgül Özbek´in organları 6 kişiye can oldu.

Samsun´da beyin ölümü gerçekleşen Nurgül 6 kişiye can oldu!

Edinilen bilgilere göre, Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2 gün önce meydana gelen olayda, 3 yıl önce evlenen 26 yaşındaki Nurgül Özbek, evinde şofben sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi ve önce Çarşamba Devlet Hastanesi'ne, buradan da Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

Ancak genç kadın 2 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti ve beyin ölümü gerçekleşti. Ardından OMÜ Organ Nakil Koordinatörlüğü uzmanlarının görüştüğü aile, Nurgül Özbek'in organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine yapılan operasyonla, genç kadının iki böbreği Samsun'da, iki karaciğeri Erzurum'da iki korneası da yine Samsun'da hastalara nakledilmek üzere alındı.

Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Doktor Mehmet Kazak, genç yaşta hayatını yitiren Nurgül Özbek'in ailesinin onurlu bir davranış sergileyerek çok büyük bir fedekarlık yaptığını söyledi. Kazak, Nurgül Özbek'in organlarının 6 kişiye can olacağını belirterek, Türkiye'de yaklaşık 30 bin kişinin organ ve doku beklediğini de vurguladı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte il il bayram namazı saatleri
Çıra için zarar verilen ağaçlar tedavi ediliyor
Çıra için zarar verilen ağaçlar tedavi ediliyor