GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2021 12:13   Güncelleme : 15-06-2021 12:13

Samsun'da bir günde aşı rekoru kırıldı

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, bugüne kadar uygulanan Covid-19 aşılamasında en yüksek günlük doza ulaşıldığını belirterek, "ilk kez 10 bin aşı barajını geçerek, günlük aşı rekorumuzu kırdık" dedi.

Samsun'da bir günde aşı rekoru kırıldı

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, pandeminin ildeki seyri ve yürütülen aşı çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle her geçen gün aşı sıralamasına yeni gruplar eklendiğini belirten Oruç, "Aşılanacak vatandaşlarımızın yaş sınırı sürekli düşüyor. Bugün itibariyle 40 yaş üstü vatandaşlarımızdan sonra tüm SGK’lı çalışanlarımız da aşı olma hakkını elde etti. İlimizde aşı olma hakkını elde eden vatandaşlarımızın sayısı 780 bine yaklaştı. Dün ilk kez 10 bin aşı barajını geçerek, günlük aşı rekorumuzu kırdık. Bu sabah halkımızın yoğun ilgisi nedeniyle 30 dakikada 1000 aşı rakamına ulaşarak güne yeni bir rekorla başladık. Günlük aşı kapasitemizi bugün itibariyle 21 bine yükselttik. İlimizde yapılan toplam aşı sayısı 650 bini geçti, ikinci doz aşısı yapılan vatandaş sayımız süratle 300 bine doğru ilerliyor" dedi.

Özveriyle çalışan aşı ekiplerine ve aşıya ilgi gösteren tüm vatandaşlarıa teşekkür eden Oruç, "En çok sayıda aşıya, ne kadar kısa zamanda ulaşırsak, il olarak hedeflenen bağışıklık düzeyine o kadar hızlı ulaşabiliriz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı, aşının bize kattığı güce ortak olmaya ve Sağlık Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan 400’ün üzerinde aşı noktasında, aşılarını yaptırmaya, bu zorlu mücadelede sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI