GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-02-2021 23:51   Güncelleme : 05-02-2021 23:51

Samsun'da bir haftalık bebek çöp konteynerine terk edildi

Samsun'da henüz bir haftalık olan kız bebek çöp konteynerine terk edilmiş halde bulundu. Talihsiz bebek ağlayınca farkedildi ve hastaneye kaldırıldı.

Samsun'da bir haftalık bebek çöp konteynerine terk edildi

Samsun'da vicdansızlığın ne boyuta geldiğini gözler önüne seren olay İlkadım İlçesi Ulugazi Mahallesi Orhan Gencebay Caddesi üzerinde yaşandı. Soğuk kış gününde çöp konteynerinden bebek ağlaması geldiğini farkeden  vatandaşlar karşılaştıkları manzarayla adeta şoke oldu. 

Henüz bir aylık olduğu belirtilen kız bebeğin terk edildiğinin anlaşılması üzerine durum hemen sağlık ekiplerine bildirildi.  Koynunda içinde çay olduğu anlaşılan biberon bulan ekipler, sağlık muayenesi için talihsiz bebeği Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada mama ile beslenen bebeğin ailesinin ortaya çıkmaması halinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edileceği belirtildi.

Bu arada polis, bebeğin ailesini bulmak için terk edildiği çöp konteyneri bölgesindeki tüm güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

SAMSUN HABER HATTI