ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-03-2021 15:34   Güncelleme : 07-03-2021 15:34

Samsun'da boşandığı eşi tarafından dövülen kadın: O cani cezaevinden çıkmasın

Samsun'da 2,5 yıl önce boşandığı İbrahim Z. tarafından sokak ortasında kızının gözü önünde hunharca dövülen 24 yaşındaki E.M, tutuklanan eski eşinin cezaevinden çıkmamasını istedi. E.M, "Bana bu dehşeti yaşatan o cani hep tutuklu kalsın" dedi.

Samsun'da boşandığı eşi tarafından dövülen kadın: O cani cezaevinden çıkmasın

Türkiye'yi ayağa kaldıran olay Samsun'un Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde dün gece meydana geldi.  27 yaşındaki İbrahim Z., 2,5 yıl önce boşandığı eşi 24 yaşındaki E.M. ile, 5 yaşındaki kızını annesine götürmek üzere buluştu. Ardından ikili arasında tartışma çıktı ve İbrahim Z. kızının gözü önünde ve çığlıklarına aldırmayarak boşandığı eşini tokatladı, başını defalarca beton zemine çarptı, tekme ve yumrukla da feci şekilde öldüresiye dövdü.

ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN TUTUKLANDI
Çevredeki vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edilen İbrahim Z., sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece 'adam öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla tutuklanırken, kadına şiddetin dehşet verici görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması sonrasında her kesimin tepkisine neden oldu. 

VALİDEN İKİNCİ KEZ ZİYARET
Samsun Eğitim ve Araştırma  Hastanesi'nde tedavi altına alınan E.M.'yi ikinci kez ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunan Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  kadının anne ve babası ile küçük kızına da evlerinde moral ziyareti gerçekleştirdi. Ardından annesinin babası tarafından hunharca dövülmesine tanıkık yapan küçük kıza oyuncak hediye etti.

CEZAEVİNDEN ÇIKMASIN
Bu arada hayati tehlikesi bulunmayan E.M. yakınlarına dehşet verici o anları anlattı. Aldığı darbeler nedeniyle bayıldığını belirten E.M., tutuklanan İbrahim Z. ile ilgili, "Bana bu dehşeti yaşatan o cani hep tutuklu kalsın" dediği belirtildi.

SAVCILIK: ANNE VE KIZI KORUMAYA ALINDI
Samsun Cumhuriyet Başsacılığı tarafından yapılan açıklamada anne ve kızının koruma altına alındıpı  açıklandı. Savcılık açıklamasında, "Samsun ili Canik ilçesinde 06/03/2021 tarihinde E.M.'nin boşandığı eşi İ.Z. tarafından darp edilmesi olayı haberi alınır alınmaz derhal soruşturma başlatılmış, Savcılık talimatıyla İ.Z. yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli savcılık ifadesi alındıktan sonra 'Kasten Öldürmeye Teşebbüs' suçundan tutuklamaya sevk edilmiş, Samsun Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmıştır. Bunun yanında şiddete tanık çocuk için derhal Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğümüz üzerinden psikososyal destek üniteleri harekete geçirilmiştir. Şiddet mağduru kadın tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Vakanın risk durumu gözetilerek derhal uygun koruyucu ve önleyici tedbirler belirlenmiş, şiddet mağduru kadın ve çocuk koruma altına alınmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI