16 AĞUSTOS 2018

Samsun´da büyük tesadüf: Yeni Sağlık Bakanı selefini 1 gün önce böyle karşılamıştı!

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından Sağlık Bakanlığı görevine Samsun Milletvekili Ahmet Demircan getirildi. Demircan, bakan olmadan bir gün önce 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics) 2017 seremonisine katılmak üzere Samsun´a gelen selefi Recep Akdağ´ı havalimanında böyle karşılamıştı.

Samsun´da büyük tesadüf: Yeni Sağlık Bakanı selefini 1 gün önce böyle karşılamıştı!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'in yeni bakanlar kurulunda 5 Başbakan Yardımcısından 4'ü değişirken, 6 yeni isim de kabineye girdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da Başbakan Yardımcılığına getirildi.

Kabineye Sağlık Bakanı olarak giren Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise, bakan olmadan bir gün önce 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics) 2017 seremonisine katılmak üzere Samsun'a gelen selefi Recep Akdağ'ı havalimanında karşılamıştı. Büyük bir tesadüf eseri halef ve selefin bir araya geldiği bu bulaşmadan bir gün sonra ise Sağlık Bakanı Recep Akdağ görevinden alındı. Yerine ise Ahmet Demircan getirildi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesi doğumlu olan 63 yaşındaki 6 çocuk babası Ahmet Demircan, Sağlık Bakanı olarak sosyal medya üzerinden yaptığı ilk açıklamasında, "Bakanlar Kurulu'nda aldığım yeni görevde Rabbimden güç ve feraset, saygı değer meslektaşlarım ve halkımdan destek bekliyorum" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN KİMDİR?
3 Temmuz 1954'te Samsun'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede genel cerrahi ihtisası yaptı. Demircan, Samsun 1 No'lu Sağlık Ocağı doktoru, Muş Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesi genel cerrahi uzmanı görevlerinde bulundu. 20 ve 21. Dönem'de Samsun Milletvekili seçildi. 54. Hükümet'te Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönem'de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu. İngilizce ve Arapça bilen AK Parti Samsun Milletvekili Demircan, evli ve 6 çocuk babası.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil servis doktoruna yumruklu saldırı
Acil servis doktoruna yumruklu saldırı
Boynundaki fuları yüzünden canından oldu
Boynundaki fuları yüzünden canından oldu