GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-09-2020 04:12   Güncelleme : 08-09-2020 04:12

Samsun'da cami imamı öğrencisini kurtarmak için kendini feda etti

Çorum'dan Samsun'a Hafızlık sınavına katılan öğrencilere refakat eden Fatih Sultan Mehmet Camii İmam Hatibi Mehmet Çıtak, denizde akıntıya kapılan öğrencisini kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetti.

 Samsun'da cami imamı öğrencisini kurtarmak için kendini feda etti

Çorum'daki Fatih Sultan Mehmet Camii İmam Hatibi 38 yaşındaki Mehmet Çıtak, Hafızlık Sınavı için refakat ettiği 7 öğrencisiyle birlikte Samsun'a geldi. Gezmek için gittikleri Atakum İlçesi'nde öğrencilerden 12 yaşındaki Muharrem A.'nın girdiği denizde akıntıya kapılarak açığa sürüklendiğini fark eden Çıtak, elbiseleriyle birlikte denize atladı. Ancak  din görevlisi Mehmet Çıtak ile öğrencisi suda kayboldu.

Deniz polisi ekipleri tarafından bir süre sonra denizde baygın olarak bulunan Mehmet Çıtak özel hastaneye, Muharrem A. ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak evli ve 3 çocuk babası Mehmet Çıtak doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Muharrem A.nın ise tedavisinin devam ettiği, hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Fatih Sultan Mehmet Camii İmam Hatibi Mehmet Çıtak  Salı günü görev yaptığı camide kılıncak cenaze namazı sonrasında Güzelyurt Köyü'nde toprağa verilecek

DİNAYET İŞLERİ BAŞKANI'NDA TAZİYE MESAJI
Bu arada öğrencisini kurtarmak isterken hayatını kaybeden imam Mehmet Çıtak ile ilgili twitter hesabından başsağlığı mesajı yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Samsun'un Atakum ilçesinde boğulma tehlikesi geçiren öğrencisini kurtarmak için verdiği mücadele esnasında vefat eden din görevlimiz imam hatip Mehmet Çıtak'a Allah'tan rahmet, sevdiklerine başsağlığı, hastanede tedavi gören öğrencimiz Muharrem Ateş'e de acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI