GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-12-2020 15:14   Güncelleme : 13-12-2020 15:14

Samsun'da can dostlarına 11 ayda 132 ton mama

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sokak hayvanlarının aç kalmaması için bu yılın ilk 11 ayında 132 ton mamayı şehrin belli noktalarına dağıtıp, 9 bin 930 hayvanın tedavisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Samsun'da can dostlarına 11 ayda 132 ton mama

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından  156 dönümlük alanda kurulan ve içinde klinik birimi, kedi kasabası, evcil hayvan mezarlığı, mama üretim tesisi ve sokak hayvanları için yaşam kompleksleri bulunan 'Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nde 700 hayvanın bakımı yapılıyor. Merkezde ayrıcai acil müdahale ekibi tarafından yaralı ve güçten düşmüş sokak hayvanlarına da müdahale ediliyor. Yine bu yıl içinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için çeşitli noktalara 132 ton mama dağıtımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nin 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde mücadele yöntemleri kullanılarak işletildiğini belirterek, "Sokak hayvanlarının aç kalmaması için bu yılın 11 aylık döneminde 132  ton mamayı şehrin belli noktalarına dağıttık. Mama dağıtımının yanı sıra veteriner hekimlerimiz,  9 bin 930 hayvanın tedavisini gerçekleştirdi. Sokak hayvanları için yoğun mesai harcayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ‘Yaşam hakkı kutsaldır’ anlayışıyla hareket ediyor, sokağa uzanan sevgi elimizle 365 gün 24 saat can dostlarımızın yanında oluyoruz" dedi. 

"Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Samsun'umuz hizmetin en iyisini hak ediyor” diyen Başkan Mustafa Demir, “Vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu için görev ve sorumluluk alanlarımızda en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Şehrimizin çevresini, doğasını koruyan hizmetlerin yanında can dostlarımızın sağlığı, korunması ve yaşam alanları içinde hizmet üretiyoruz. Doğal yaşam alanları, teknik donanımı ile Türkiye'nin en iyi barınaklarından birine sahibiz. Bakım evlerinde hayvanlarımızın aşıları, tedavileri ve bakımları uzman personelimiz tarafından özenle yapılıyor. Sağlığına kavuşan can dostlarımızın sahiplendirilmesi, yeni bir ailesinin olması ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bugüne kadar can dostlarımızı sahiplenen hayvansever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

SAMSUN HABER HATTI