16 OCAK 2019
Advert

Samsun'da cezaevinde uyuşturucu kullanan 12 hükümlü taşkınlık yaptı

Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yapılan, açık bölümde kalan ve uyuşturucu kullandıkları tespit edilen 12 hükümlü kapalı bölüme nakledilirken taşkınlık yaptı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, nakil sırasındaki taşkınlıkta hiçbir hükümlünün yaralanmadığını açıkladı.

Samsun'da cezaevinde uyuşturucu kullanan 12 hükümlü taşkınlık yaptı

Samsun'un İlkadım İlçesi Çatkaya Mahallesinde bulunan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda dün saat 17 sıralarında açık bölümde uyuşturucu maddeleri bulundu. Yapılan araştırmalar sonunda maddeleri kapalı bölümden gelen 12 hükümlünün kullandığı tespit edildi. Bunun üzerine hükümlülerin tedbir için tekrar kapalı bölüme nakledilmeleri kararlaştırıldı. Ancak hükümlüler bu duruma karşı çıktı ve taşkınlık yaptı. Bunun üzerine takviye ekiplerin gelmesiyle birlikte hükümlüler Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bu konunun bazı basın organlarında 'isyan çıktığı' yönünde haberleştirilmesi üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "25 Temmuz 2018 tarihinde saat 17.00 sularında, Samsun Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yapılan genel aramalar sırasında, az miktarda uyuşturucu niteliğinde maddeler bulunması üzerine başlatılan soruşturma sonucunda, uyuşturucu maddeleri kullandıkları tespit edilen 12 hükümlünün tedbiren Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na iadelerine karar verilmiş olup, nakilleri sırasında hükümlülerin taşkınlık çıkarmaları üzerine gerekli önlemler alınarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevkleri gerçekleştirilmiştir. Yapılan işlemler ve nakil sırasında hiçbir hükümlü yaralanmamıştır. Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu olağan faaliyetlerine sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. 'Cezaevinde isyan çıktığı, yaralılar bulunduğu' şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 63 yaşındaki kadının organları 3 kişiye umut oldu
Samsun'da 63 yaşındaki kadının organları 3 kişiye umut oldu
AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu: Spekülatif aday listelerine itibar etmeyin
AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu: Spekülatif aday listelerine itibar etmeyin