25 EYLÜL 2018

Samsun´da cinayet davasında karar çıktı

Samsun´un İlkadım İlçesi´nde Koray Yalçın´ı sokak ortasında 7 el ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 34 yaşındaki Tuncay Tökül 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Samsun´da cinayet davasında karar çıktı

Samsun'un İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi'nde geçen yıl Haziran ayında evi ve marangoz atölyesini kundaklayarak yakmakla suçladığı 24 yaşındaki Koray Yalçın'ı sokak ortasında tabancayla 7 el ateş ederek öldüren 34 yaşındaki Tuncay Tökül, son kez yargı önüne çıktı.

Samsun 1. Ağır Mahkemesi'nde görülen davaya Karabük Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu için Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Tuncay Tökül, son savunmasında çok üzgün olduğunu belirterek, "Hakim bey ben dürüst ve kendi işinde olan bir insanım. Bugüne kadar kimseye kötülük yapmadım. Ben iyiliğimin kurbanı oldum. Maktülün ailesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım" dedi. Duruşmada sanık avukatı da söz alarak, Koray Yalçın'ın müvekkilinin işyerini kundaklarken görüntülerin mevcut olduğunu, ancak kendisi öldüğü için bu konuyla ilgili açılan davanın düştüğünü ifade etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanığı '6136 sayılı silah kanununa muhalefet' suçundan 10 ay, 'adam öldürmek' suçundan da 11 yıl 8 ay olmak üzere toplam 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü