ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-01-2020 16:06

Samsun'da cinayet sanığı müebbet hapse mahkum oldu

Samsun'da 2 yıl önce tüfekle vurarak öldürdüğü 35 yaşındaki Zafer Çağdaş Adıgüzel´in katil zanlısı 62 yaşındaki Ekrem Erbil yargılandığı mahkemece müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

Samsun'da cinayet sanığı müebbet hapse mahkum oldu

Samsun'un Atakum İlçesi İncesu Yalı Mahalle'de Mayıs 2018 trihinde meydana gelen olayda, iddialara göre 35 yaşındaki Zafer Çağdaş Adıgüzel'den bir haftadır haber alamayan ailesi polise kayıp başvurusunda bulundu. Ardından da gencin bulunması için çalışma başlatıldı.  Aramalarda ise gencin oturduğu evin karşısındaki Ekrem Erbil’e ait yazlık evde inceleme yapıldı ve duvarında  tüfekten çıkan saçmalar ile kan izleri bulundu.

Bunun üzerine arama çalışması genişletildi ve yazlık evin arka bahçesindeki foseptik çukurunda gencin cesedi bulundu. Polis kayıp olan Ekrem Erbil'in bulunması için de araştırma başlatıldı. Katil zanlısı ise İstanbul Ataşehir'de saklandığı evde yakalandı ve tutuklandı. 

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ekrem Erbil,  karar duruşmasına tutuklu bulunduğu İstanbul Maltepe Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Erbil, mahkemece  müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

SAMSUN HABER HATTI