16 AĞUSTOS 2018

Samsun´da çocuğunu darp eden öğretmeni baba affetmeyip dava açtı

Samsun´un 19 Mayıs ilçesinde, geçen yıl meydana gelen olayda birinci sınıf öğrencisi A.E.Ç.´yi (6) darp edip, ´Seni kulaklarından asarım´ diyerek tehdit ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan öğretmen K.K.´nın yargılanmasına devam edildi.

Samsun´da çocuğunu darp eden öğretmeni baba affetmeyip dava açtı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki bir okulda sınıf öğretmeni K.K., iddiaya göre, "Kapıyı kapatma" sözünü anlamayarak kapıyı kapatan A.E.Ç. adlı erkek öğrencisini yakasından tutarak havaya kaldırdı. Ardından da "Seni kulaklarından kapıya asarım” dedi. Okul çıkışı eve dönen çocuk durumu ailesine anlattı. Baba Bilal Ç., öğretmenle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öğretmen hakkında darp ve tehdit suçlarından Bafra Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün yapılan duruşma eksik evrakların tamamlanması ve öğrenci A.E.Ç.'nin pedagog eşliğinde ifadesinin alınmasına karar verilerek ileri bir tarihe ertelendi.

Duruşma sonrası açıklamalarda bulunan baba Bilal Ç., “Ben Wushu antrenörüyüm. Ben de bir eğitmenim. Benim çocuğum öğretmeni tarafından darp edildi. Olayı eşimden duydum. Okul müdürüne gittim. O da bana okulumuzu lekelemeyin dedi. Ben de emniyete gittim. Şikayetçi oldum. Geçen yıl yaşanan olay, 6 yaşındaki bir çocuk 'dur' demekten anlamaz. Bu neyin hırsıdır böyle. Çocuğu alıp da duvara yaslamak nedir. Bu ne böyle yazıklar olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MİSAFİR     2018-02-08 Sayın valimiz öğrencileri hafif okşayabilirsiniz demişti dövün dememiştiki öğretmen yalnış anlamış ileri gitmiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu