GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-12-2019 17:54

Samsun'da 'Çocuk Şenliği'

Samsun'da 'Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi' kapsamında 750 öğrencinin katılımıyla 'Çocuk Şenliği' düzenlendi. Şenlikte çocukların birlikte nitelikli zaman geçirmesi ve kaynaşması sağlandı.

Samsun'da 'Çocuk Şenliği'

Samsun Canik Atatürk Spor Salonu’nda, Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yunus Derekaya, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in de katıldığı şenlikte çocukların ilgi ve istekleri dikkate alınarak hazırlanan 6 öğretim ve uygulamalı sanat atölyesi, 2 oyun parkuru, 2 tırmanma duvar, oyun atölyesi, balon eğlence uygulaması, şişme oyun parkları, Türk Kahramanları (Nasrettin Hoca ve Keloğlan Kostüm Uygulaması) alanlarında çocuklar doyasıya eğlendi. 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin eş finansmanı ile Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün faydalanıcı olduğu ve UNICEF teknik desteği ile yürütülen “Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi" ile 3-7 yaş arasındaki çocukların ilkokul 1. sınıfa erişimlerini artırmak hedefleniyor.

Şenlikte ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destek Polisleri Maskot Kanka ile eğlenen çocukların ailelerine Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından 750 adet defne fidanı dağıtıldı.

SAMSUN HABER HATTI