Samsun´da çocuk tutuklular ´Zeybek´ oynadı!

Samsun´da E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan çocuklardan oluşturulan Halk Oyunları ekibi davetliler ´Zeybek´ gösterisi sundu.

Samsun´da çocuk tutuklular ´Zeybek´ oynadı!
Samsun´da çocuk tutuklular ´Zeybek´ oynadı! cihan

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan çeşitli suçlardan hükümlü ve tutuklu çocuklardan halk Oyunları ekibi oluşturuldu. Tutuklu çocuklar, protokol üyelerine Ege yöresine ait Zeybek oyununu sergiledi.

Tutuklu çocukların sergilediği halk oyunları gösterisini büyük bir keyifle izlediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Çocuk yaşta suça karışmış yavrularımızın böyle etkinliklerde yer alması kendilerine bir meşgale oluyor. Bu yavrularımızın yeri okul iken, belki iş hayatı iken buralara düşmesi bizleri gerçekten çok üzüyor. Adliye yetkililerimiz ve cezaevi yönetimi bu yavrularımızın bir daha suça bulaşmaması adına bu tür faaliyetleri sürekli olarak yaparak çocukların cezası bittikten sonraki hayatlarında belki bir meslek sahibi olmasına vesile oluyor. Ben bu tür çalışmalarda emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Kader mahkumu yavrularımızın cezaları bittikten sonra suça bulaşmamasını temenni ediyorum. Rabbim onların yardımcısı olsun” dedi.

Konuşmaların ve gösterilerin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verilirken Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Başkan Yılmaz’a cezaevinde hükümlüler tarafından yapılan bir tablo sundu.

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki etkinliğe Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Başsavcı vekilleri Vedat Soğukpınar ve Uğur Sürmeli, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar ve Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz katıldı.

KAYNAK: samsun.bel.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı