GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-04-2021 15:14   Güncelleme : 23-04-2021 15:23

Samsun'da 'çocuksuz' 23 Nisan kutlaması

Ülke genelinde olduğu gibi Samsun'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle sönük geçti. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocukların olmadığı ortamda sessiz şekilde anıta çelenk konuldu.

Samsun'da 'çocuksuz' 23 Nisan kutlaması

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağından dolayı Samsun'daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geçen yıl olduğu gibi bu yılda sönük ve buruk şekilde geçti.

Kısıtlamalar nedeniyle sokakların boş kaldığı 23 Nisan bayramı günü Samsun'da  sosyal mesafe kuralına uyularak düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Bayramın özü olan çocukların olmadığı buradaki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra da tören sona erdi.

Samsun'un ilçelerinde de protokolden oluşan ve kısıtlı sayıda kişinin katılımıyla  törenler düzenlendi. Bazı belediyeler oluşturdukları palyaçolu araç konvoylarıyla şehirde tur atarak evlerin balkonlarından ve pencerelerinden renkli görüntüleri izleyen çocukları biraz olsun eğlendirmeye çalıştı.  Bu arada evlerinin önüne çıkan çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıtıldı.

SAMSUN HABER HATTI