GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-10-2019 15:07   Güncelleme : 15-10-2019 15:08

Samsun'da 'Çöp Taksi' dönemi!

Samsun İlkadım Belediyesi ilçedeki temizlik çalışmalarını daha hızlı yapılabilmek için 'çöp taksi' uygulaması başlattı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Özel olarak tasarlanan çöp taksilere vatandaşlarımız bir telefonla ulaşıp çöpünü aldırabilecekler" dedi.

Samsun'da 'Çöp Taksi' dönemi!

Samsun'un İlkadım İlçesi Belediyesi, özel olarak tasarlanan ve her yere girebilen çöp taksileri devreye soktu. Normal çöp toplama araçlarına göre daha fonksiyonel olarak hizmet verecek olan taksiler çöplerin daha hızlı toplanmasını sağlayacak. 

Vatandaşların ’Alo Çöp Taksi’ sayesinde bire bir temizlik hizmeti alabileceklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "444 55 01 /153 numaralı telefonla sunulan hizmet, ilçe merkezi ve tüm kırsal mahallelerde geçerli olacak. Küçük hacimli atıkların ara mahallerden toplanması için ’çöp taksi’ dönemini başlattık. İlk etapta 2 adet çöp taksiyi devreye olacak. Mini damperli çöp taksiler büyük çöp araçların giremediği bölgelerde hizmet verecek. Çöp taksiler ihbar üzerine bölgeye giderek çöplerin hızla toplanmasını sağlayacak" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI