24 EYLÜL 2018

Samsun´da coşkulu ´Evet´ kutlaması!

Samsun´da Anayasa değişikliği referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından Cumhuriyet Meydanı´nda, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç´ın da katıldığı ´evet´ kutlamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde tezahüratlar yapıldı.

Samsun´da coşkulu ´Evet´ kutlaması!

Anayasa değişikliği referandumunda Türkiye genelinde yüzde 51.35, Samsun'da da yüzde 63.56 oranında 'evet' çıkması AK Parti'li seçmenlere büyük sevinç yaşattı.

Sonuçların gayri resmi olarak açıklanmasından sonra önce AK Parti Gençlik Parkı'ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi önüne gelen seçmenler, davul-zurna ve renkli meşaleler eşliğinde kutlama yaptı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde tezahuratlar attı. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı'nda da kutlamalar yapıldı.

Seçimi SKM'de takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile milletvekilleri ve belediye başkanları daha sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalara katıldı. Burada seçim otobüsünden halkı selamlayan Bakan Kılıç, "İşte Millet, işte Samsun. Güçlü türkiye yolunda uzattığımız eli tutarak bize destek olan herkese, tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum" dedi. Hava fişek gösterilerinin de yapıldığı kutlamalar saatlerce devam etti.

BAŞKANLARDAN 'TEŞEKKÜR' MESAJI
Bu arada İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yayınladığı mesajda, "Milletimiz kararını vererek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'Evet' dedi. yeni dönem ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise mesajında, "Türkiye bugün daha güçlü ve huzurlu bir ülke olmanın kapısını araladı. Yeni sistem ülkemize, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Sandık başına giderek demokrasinin gereğini yerine getiren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç de yayınladığı mesajında, "%72 ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine 'evet' diyen Canik hakımıza teşekkür ediyorum. Hepsini yürekten selamlıyorum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı