24 EYLÜL 2018

Samsun´da da görülen gökyüzündeki gizemli ışığın sırrı çözüldü

Türkiye´nin, aralarında Samsun´un da olduğu birçok ilinde sabah saat 06.30 sıralarında gökyüzünde görülen gizemli ışığın sırrı çözüldü.

Samsun´da da görülen gökyüzündeki gizemli ışığın sırrı çözüldü

Türkiye'nin aralarında Samsun'un da olduğu birçok kentinde sabah saat 06.30 sıralarında gökyüzünde gizemli ışık hüzmesi göründü. Kuzey yönünden güneye doğru görülen ve 2 dakika boyunca net olarak gözle takip edilen gizemli ışık, birçok amatör kamera tarafından kayıt altına alındı.

SAMSUN'DA DA GÖRÜNTÜLENDİ
Başta Samsun, İstanbul ve Ankara'da da görülen ve çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan ışık hüzmesinin göktaşı veya UFO olabileceği iddia edildi. Ancak saatler sonra gerçek ortaya çıktı.

RUSYA BALİSTİK FÜZE DENEDİ
Sosyal medyada büyük bir merak konusu olan gizemli ışık hüzmesinin, Rusya'nın yaptığı kıtalararası balistik füze denemesi kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Rus Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Rusya'nın Stratejik Füze Gücü, Hazar yakınlarında bulunan Güney Astrakhan Bölgesi'ndeki Kapustin Yar uygulama alanından, RS-12M Topol kıtalararası balistik füze (ICBM) için perspektif silahlanmasını test etti. Bilgilendirmede, Kapustin Yar devlet merkezinden bir RS-12M Topol kıtalararası balistik füzenin Astrakhan Bölgesi'nden ateşlendiği belirtildi.

TOPOL RS 12M:
Topol RS-12m, Rus yapımı dünyanın en uzun menzile sahip (10.000 km) karadan karaya balistik füzesi. 3 kademeli olup hedefine sabit bir noktadan yaklaşmaz; yani istediği yerden istediği zaman atış yapabilir. 1 ton savaş başlığı taşıyabilir ve yaklaşık 45 ton ağırlığındadır.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı