25 EYLÜL 2018

Samsun´da damattan gelin ve ailesine suç duyurusu

Samsun´un İlkadım ilçesinde düğün töreninde paylaşılamayan takı yüzünden çıkan ve 12 kişinin yaralandığı kavga sonrasında damat Bilgin Akhan, dolandırıldığını öne sürerek eşi ve ailesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı´na suç duyurusunda bulundu.

Samsun´da damattan gelin ve ailesine suç duyurusu

Samsun'un İlkadım ilçesi Karasamsun Mahallesi'nde oturan ve sanayi sitesinde işçi olarak çalışan 23 yaşındaki Bilgin Akhan, 3 Ekim tarihinde nişanlandığı ve 17 Ekim tarihinde resmi nikah kıydığı eşi D. Akhan ile dün Çamlıköy Sokak'ta düzenlenen düğün töreninde önce doyasıya eğlendi. Düğün sonrasında ise damat ve gelin tarafı arasında takıların kimde kalacağı konusunda tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tekmeler ve yumruklar havada uçuştu ve aralarında gelinin de bulunduğu 12 kişi yaralanarak hastanelik oldu. Yaralananlar Gazi ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındıktan sonra taburcu edildi.

DAMATTAN SUÇ DUYURUSU
Bugün ise damat Bilgin Akhan, dolandırıldığını öne sürerek eşi ve ailesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Akhan, düğün için gelin ve ailesine 5 bin lira 'süt parası' 15 bin lira değerinde takı olmak üzere toplam 45 bin lira masraf yaptığını söyledi ve bu paranın kendisine ödenmesini istedi. Düğündeki takı merasiminden sonra kız tarafının 'takılar bizde kalacak" dayince tartışma çıktığını ve kavgaya dönüştüğünü söyleyen damat Bilgin Akhan, "Meğer bunlar dolandırıcılık peşindeymiş. Yaptığım masrafları almadan eşimden boşanmayacağım. Bu yüzden masraflarımın ödenmesi için kendilerinden davacı oldum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü