GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-09-2018 13:25   Güncelleme : 28-09-2018 13:25

Samsun'da dayak olayının sanıklarına istenen ceza belli oldu

Samsun'un Bafra ilçesinde araçla yanından geçtikleri sırada su sıçrattıkları 72 yaşındaki Sebahattin Yılmaz'ı kendilerine el-kol hareketi yapması üzerine geri dönerek 11 yumruk darbesiyle öldüresiye döven Cemal İ. ile suça iştirak eden Çağatay Y.D için iddianame hazırlandı. Her iki sanık için 1.5'ar yıl hapis cezası istendi.

Samsun'da dayak olayının sanıklarına istenen ceza belli oldu


Samsun'un Bafra ilçesi, Samsun-Sinop yolunda Temmuz ayında meydana gelen olayda, işçi emeklisi Sebahattin Yılmaz iddiaya göre, elindeki kürekle yol kenarında biriken yağmur suyunu tahliye ederken, yanından hızla geçen otomobil sürücüsü 36 yaşındaki Çağatay Y.D., tarafından üzerine su sıçratıldı. Yılmaz da sürücüye tepki göstererek, el kol hareketi yapıp bağırdı. Bunun üzerine Çağatay Y.D.,  otomobille geri gelerek, Yılmaz'ın yanında durdu. 

Ardından sürücünün yanındaki 23 yaşındaki Cemal İ., otomobilden inip, Yılmaz'ı önce yere yatırdı, sonra da tam 11 kez yüzünü yumrukladı. Tekme attıktan sonra da araca binip olay yerinden uzaklaştı. Sebahattin Yılmaz eşi tarafından Bafra Devlet Hastanesi'ne götürüldü ve şikayet üzerine  yakalanan sanıklar serbest bırakıldı.

Ancak yaşlı adamın dövülme görüntülerinin ortaya çıkması üzerine Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tekrar gözaltı kararı verilen şüphelilerden Çağatay Y.D. Eskişehir'de Çarşı Polis Merkezi'necteslim oldu. Uyuşturucu ve mala zarar verme gibi suçlardan 5 ayrı sabıkası olduğu ileri sürülen Cemal İ. ise Ankara Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü sivil ekipleri tarafından yakalandı. Ankara ve Eskişehir'de adliyeye çıkarılan zanlıların ifadeleri Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla alındı ve Cemal İ. "Beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye yönelik" kasten yaralama suçundan Bafra Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Çağatay Y.D. ise adli kontrol tedbiri kararıyla serbest bırakıldı.

İDDİANAME HAZIRLANDI
Bu arada Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede tarafından iddianame sanık Cemal İ. hakkında "Kasten yaralama" suçundan, yanındaki Çağatay Y.D hakkında da olaya müdahale etmediği gerekçesiyle aynı suçtan 1,5'ar yıl hapis cezaı istendi. Davanın önümüzdeki günlerde görüleceği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA