02 NİSAN 2020 Perşembe 12:06
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-12-2019 10:10

Samsun'da dehşet: Kadın güvenlik görevlilerine amirinden şiddet!

Samsun OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'ndeki Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda görev yapan iki kadın güvenlik görevlisi, M.K adlı amiri tarafından şiddet uygulandı. Saniye saniye görüntülenen skandal olayda, güvenlik amiri, kendisine kapının geç açılması gerekçesiyle 2 kadın güvenlik görevlisine 'Terbiyesizler' diyerek önce sözle saldırdı, ardından elleriyle vurarak yere düşürdü. M.K hakkında soruşturma başlatıldı.

Samsun'da dehşet: Kadın güvenlik görevlilerine amirinden şiddet!

Yerel Halk Gazetesi'nden Zekai Anıl'ın haberine göre, olay Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi'nde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu'nda 6 ay önce meydana geldi. Saniye saniye görüntülenen kadına şiddet olayında,  M.K., adlı güvenlik amiri, önce kendisine kapının geç açıldığını öne sürdüğü 2 kadın güvenlik görevlisine "Bana bu kapıyı açacaksınız, siz kimsiniz, terbiyesizler" diyerek bağırdı. Ardından eliyle kırtasiye malzemelerini güvenlik görevlilerine üzerine fırlattı.

Kadın görevlilerin "Sen ne yapıyorsun" diye çıkışması üzerine hırsını alamayan M.K, sözlü hakaretlerini sürdürdü. Kendisine müdahale etmek isteyen bir kadın görevlisini koluna vurduktan sonra yere düşürdü. Çığlıkların yankılandığı oda da kadınların olayı 155 polis imdat hattına bildireceğini söylemesi üzerine M.K yurt binasından ayrıldı.

Bu olay sonrası 2 kadın güvenlik görevlisi sözlü ve fiziki şiddete uğradıkları gerekçesiyle şikayette bulundu. Ancak işten çıkarılma kokusu yüzünden şikayetlerini geri aldığı iddia edildi.

Bu arada Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, olaydan haberdar olduktan sonra M.K.'nın yurttaki görevinden alınarak, başka bir yurda verildiğini, konuyla ilgili de soruşturma başlattıklarını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA