GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-11-2020 17:01   Güncelleme : 06-11-2020 17:01

Samsun'da 'Deneyap Teknoloji Atölyesi' açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışması sonucu başlatılan proje kapsamında Samsun'da kurulan 'Deneyap' Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı.

Samsun'da 'Deneyap Teknoloji Atölyesi' açıldı

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, faaliyete başlayan 'Deneyap' Teknoloji Atölyesi'nin 'Milli Teknoloji Hamlesi'nin itici gücünü oluşturacağı vurgulandı. Açıklamada, "Teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleriyle, bu alanda ilgisi ve yeteneği olan, yeterli imkânlar ve doğru yönlendirme ile çok büyük işler başarabilecek potansiyele sahip olduğuna inandığımız gençlerimizi ülkemizin gelişimine katkı sağlayan, üretken, yenilikçi bireyler olma yolunda desteklemeyi hedefliyoruz" denildi.

Samsun Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı İlkadım Gençlik Merkezi'nde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde 5 ve 6. sınıflarda okuyan 104 öğrenci ile 9 ve 10. sınıflarda okuyan 61 öğrenci Cumartesi ve Pazar günleri 8 ayrı atölyede Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 10 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitim alacak. 

Deneyap Türkiye projesinin, bilim ve teknoloji alanında ülkemizin geleceğini şekillendirecek bir proje olduğunu belirten Samsun Valisi Zülkif Dağlı, bilimden sanata, spordan kişisel gelişime, dil eğitimlerinden teknolojiye kadar geniş bir yelpazede eğitim veren Gençlik Merkezlerinde geleceğin teminatı olarak görülen gençler için tüm imkanların seferber edilmiş durumda olduğunu söyledi.

SAMSUN HABER HATTI