GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-07-2019 22:44

Samsun'da denizde facia: 2 yeğeni için hayatını feda etti

Samsun'da, denize giren amca Kenan Önder, akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçiren polis memuru yeğeni Serkan Önder ve oğlu Egemen Önder'i daha fazla açığa sürüklenmemesi için büyük çaba gösterdi. Kıyıdan yardıma gelenlerin çabasıyla baba ve oğlu kurtarıldı. Ancak bitkin düşerek suda kaybolan amca Kenan Önder hayatını kaybetti.

Samsun'da denizde facia: 2 yeğeni için hayatını feda etti

Samsun'daki acı olay, Atakum ilçesi Yeşilyalı Mahallesi sahilinde meydana geldi. Eski boksör olan Kenan Önder, tatil için Samsun'a gelen Niğde Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memuru yeğeni Serkan Önder ve oğlu Egemen Önder ile birlikte serinlemek için denize girdi. 

Bir süre sonra rip akıntısına kapılan polis memuru Serkan Önder ile oğlu Egemen Önder'in çırpınması üzerine Kenan Önder, baba ve oğlunu daha fazla açığa sürüklenmemesi için tutarken büyük çaba gösterdi. Bu sırada kıyıda bulunanların da yardıma gelmesiyle baba ve oğlu kurtarılarak sahile çıkarıldı ve hemen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak bitkin düşen ve akıntının kendisini sürüklemesini engelleyemeyen Kenan Önder ise suda kayboldu.

Olay yerine çağrılan Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekipleri, aramalar sonunda amca Kenan Önder'i bularak sudan çıkarttı. Ancak hastaneye kaldırılan Kenan Önder kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA