GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-08-2020 18:01   Güncelleme : 10-08-2020 18:01

Samsun'da denizde kaybolan Mertcan bulunamıyor

Samsun'da arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için girdiği denizde kaybolan 16 yaşındaki Mertcan Yanak havanın rüzgarlı olmasına rağmen havadan ve denizden yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Samsun'da denizde kaybolan Mertcan bulunamıyor

İstanbul'dan yaz tatilini geçirmek üzere Samsun'un Çarşamba İlçesi'ndeki yakınlarının yanına gelen 16 yaşındaki Mertcan Yanak, dün 3 arkadaşıyla birlikte Costal sahilinde serinlemek için denize girdi. Ancak havanın rüzgarlı, denizin dalgalı olması nedeniyle oluşan rip akıntısına kapılan genç, bir anda açığa sürüklenerek gözden kayboldu.

Kıyıya çıkmayı başaran diğer 3 arkadaşı ise durumu hemen jandarmaya bildirdi. Bunun üzerine olay yerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Yapılan arama çalışmaları hava kararana dek devam etti, ancak genç bulunamadı.

Bu sabah ise şiddetli dalgalara rağmen hem havadan hem de denizden arama çalışmalarına devam edildi. Dalgıçların denizde, jandarma ekiplerinin de kıyıdan yaptığı arama çalışmalarından da bir sonuç çıkmadı. 

İstanbul'dan gelen baba Hasan Yanak, arama çalışmalarını kıyıdan büyük bir üzüntü ve çaresiz bakışlarla izlerken, amca Yahya Yanak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mertcan'ın 6 yaşında lösemi hastalığına yakalandığını,  2 yıl önce ise hastalığı yenmesiyle birlikte normal yaşantısına döndüğünü ifade etti.

SAMSUN HABER HATTI