GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-08-2020 20:08   Güncelleme : 11-08-2020 21:17

Samsun'da denizde kaybolan Mertcan'ın cansız bedeni bulundu

Samsun'da arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için girdiği denizde rip akıntısına kapılarak kaybolan 16 yaşındaki Mertcan Yanak'ın cansız bedeni 3 gün sonra olay yerinden 4 kilometre uzaklıkta bulundu.

Samsun'da denizde kaybolan Mertcan'ın cansız bedeni bulundu

İstanbul'dan yaz tatilini geçirmek üzere Samsun'un Çarşamba İlçesi'ndeki yakınlarının yanına gelen 16 yaşındaki Mertcan Yanak, 3 gün önce 3 arkadaşıyla birlikte Costal sahilinde serinlemek için denize girdi. Ancak rip akıntısına kapılan genç, bir anda açığa sürüklenerek gözden kayboldu.

Kıyıya çıkmayı başaran diğer 3 arkadaşının durumu jandarmaya bildirmesiyle olay yerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi.  Ancak olumsuz hava şartlarına rağmen sürdürülen arama çalışmalarından bir sonuç çıkmadı.

Bugün akşam saatlerinde ise Mertcan Yanak'ın cansız bedeni olay yerine 4 kilometre uzaklıktaki Çaltı bölgesinde kıyıya vurmuş halde bulundu.  Gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

SAMSUN HABER HATTI