28 MART 2020 Cumartesi 21:27
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-01-2020 22:18

Samsun'da denizde ve karada 'balık' denetimi!

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekipleri yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi amacıyla karada ve denizde denetim yaptı. Denetimlerde yasal boy limitinin altında olduğu tespit edilen Mezgit, Barbun ve Kefal balıkları başta olmak üzere 1,5 ton su ürününe el konuldu.

Samsun'da denizde ve karada 'balık' denetimi!

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekipleri il merkezinde ve Ordu ile Giresun'da hem karada hem de denizde  rutin kontrollerin dışında eş zamanlı denetim yaptı. 

Balıkçı barınakları, balık hali, soğuk hava depoları, perakende satış yerleri ve yol güzergâhlarında yapılan denetimlerde 40 bin TL  tutarında 8 adet idari para cezası uygulandı. Yasal boy limitinin altında olduğu tespit edilen Mezgit, Barbun ve Kefal balıkları başta olmak üzere el konulan 1,5 ton su ürün ise  Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu ile Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Huzurevine bağışlandı.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, gelecek nesillerin su ürünleri kıtlığı yaşanmaması ve bol balık tüketebilmesine destek olmak için vatandaşların denetime katılmalarını, su ürünleri satış yerlerinden veya reyonlarından su ürünü alırken boy ve zaman yasağına aykırı olarak avlanmış ürünlerin alınmamasını, perakendecilerin küçük boyda balık satışı yapmaması ve boy ve zaman yasağına uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını ve denetimlerin artarak süreceğini söyledi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA