GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-05-2020 03:31   Güncelleme : 22-05-2020 03:31

Samsun'da dere yatağına yuvarlanan alzaymır hastası böyle bulundu

Samsun'da komşularını ziyaret etmek için evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Ahmet A. 40 metre boyunca yuvarlandığı dere yatağında saatler sonra bulunabildi. Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından ise 2 saatlik çalışma sonunda bulunduğu yerden çıkarılan alzaymır hastası hastaneye kaldırıldı.

Samsun'da dere yatağına yuvarlanan alzaymır hastası böyle bulundu

Samsun'un Salıpazarı  İlçesi Yayla Mahallesi'nde oturan 3 çocuk babası 61 yaşındaki  Ahmet A., komşularını ziyaret etmek için evinden ayrıldıktan sonra bir daha dönmedi. Bunun üzerine ailesi durumu İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. Yapılan aramalar sonunda Ahmet A., dere yatağında yaralı olarak bulundu. 

Yol kenarında ayağının kayması sonucu 40 metre boyunca dere yatağına doğru yuvarlandığı anlaşılan Ahmet A.  önce bulunduğu eğimli ve dik yamaçlı bölgeden çıkarılamadı. Bunun üzerine Samsun AFAD'a bağlı Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği'nden yardım istendi. Gelen ekipler 2 saatlik bir uğraş sonunda alzaymır hastası Ahmet A.'yı bulunduğu yerden çıkardı. Ardından da hayati tehlikesi bulunmayan Ahmet A., ambulansla Salıpazarı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

SAMSUN HABER HATTI