GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-04-2020 16:32

Samsun'da 'Dezenfekte Tüneli' kuruldu

Samsun'un İlkadım Belediyesi, koronavirüsü önleme tedbirleri kapsamında belediye hizmet binası girişinde 'Dezenfekte Tüneli' oluşturdu. İşlemler için belediyeye gelenlerin, hijyen solüsyonun püskürtüldüğü tünelden geçerek binaya girişleri sağlanıyor.

Samsun'da 'Dezenfekte Tüneli' kuruldu

İlkadım Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında  belediye personeli ve binaya giriş-çıkış yapan vatandaşlar için 'Dezenfekte Tüneli'ni hizmete sundu. Tünelin girişine ve çıkışına konulan sensörler tarafından algılan hareket sonucunda özel üretilmiş ve sağlıklı olan hijyen solüsyonu geçiş yapanların üzerine  püskürtülüyor. Bu sayede vatandaşların üzerindeki kıyafetler dezenfekte ediliyor. Ayrıca tünelin üzerindeki yazılarda 'panik yok, tedbir var' yazısıyla mesajda veriliyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kurumumuzun girişine tüm çalışanlar ve vatandaşlarımız için dezenfeksiyon tüneli oluşturduk. Ülkemizde bu koronavirüs belasından kurtulmak için bir mücadele veriliyor. Bizlerde belediye olarak pazar yerlerindeki çalışmalar olsun, sokaklar olsun geniş çaplı bir çalışma başlattık. Park ve bahçeler olsun, kamu kurum ve kuruluşlar olsun tüm yerleri dezenfekte etmeye gayret ediyoruz. Mesafeyi koruyalım, tedbirlere uyalım" dedi.

SAMSUN HABER HATTI